Mamy rozstrzygnięcie naboru na inicjatywy lokalne!

‼‼ Mamy rozstrzygnięcie naboru ‼‼
W ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wyłoniliśmy w dniu 23 czerwca inicjatywy zgłoszone w naborze.

Komisja konkursowa złożona z autorów wszystkich pomysłów oraz osób nie będących wnioskodawcami (Bożena Mulik, Marzena Szuflicka, Anna Michalkiewicz) oceniła 9 złożonych wniosków. Nad całością prac czuwał animator Narodowego Centrum Kultury-Marek Sztark.

Przed rozpoczęciem prezentacji pomysłów autorzy wspólnie z animatorem opracowali kryteria dobrej inicjatywy. Ostatecznie pomysły zostały ocenione pod kątem zgodności z rekomendacjami wynikłymi z przeprowadzonej diagnozy lokalnej, realności, racjonalnych finansów, zakładanych rezultatów oraz uczestnictwa mieszkańców.

Do realizacji przyjęto najwyżej ocenione inicjatywy na łączną kwotę 22.000,00 zł:
„Sztuki z życia wzięte-gryfowski teatr osobliwości”- Magdalena Włodarczyk;
„Kultura to TY-daj się poznać!” – Agnieszka Toros;
„Nigdy nie zaginie ludowe śpiewanie” – Marian Pukacki;
„Koło gospodyń miejskich” – Teresa Polesiak, Danuta Jańczyk;
„Gryfowski Teatr pod Fontanną/Gryfowskie Czytanie Wielkich Dzieł Literatury/Władysław Stanisław Reymont-Chłopi-cz. 1 „Jesień” – Katarzyna Bronowicka, Mieczysław Gnach;
„Gryfowianina portret współczesny” – Małgorzata Szczepańska
„Wieczorny obchód miasta” – Towarzystwo Miłośników Gryfowa

Serdecznie gratulujemy wszystkim wspaniałych, kulturotwórczych pomysłów. Wiemy, że dla Was kultura się liczy!

Teraz przyszedł czas na złożenie raportu z realizacji pierwszej części projektu „Kultura pod strzechami-pokaż swój potencjał!”. Po uzyskaniu pozytywnej oceny z Narodowego Centrum Kultury i przyznaniu środków na realizację drugiego etatu czekają nas kolejne, intensywne miesiące pracy i wiele ciekawych, wspólnych wyzwań.

Nie możemy się już doczekać!
Anna Michalkiewicz wraz z zespołem

This entry was posted in Aktualności, Dom kultury+, Wydarzenia. Bookmark the permalink.