Pierwsze kwisonaliowe doniesienia

Kwisonalia 2018 w zmienionej formule!

Przystań nad Kwisą

Od stycznia pracuje Komitet Organizacyjny Kwisonaliów 2018. Mamy już wstępną wersję programu, gwiazdy, wydarzenia, atrakcje. Ale po kolei. Rzecz najważniejsza to zmiana formuły święta miasta. Po pierwsze rezygnacja z trzech dni – Kwisonalia odbywać się będą w sobotę i niedzielę ( 2 i 3 czerwca). Po drugie, właściwie najważniejsze, robimy wielki powrót do źródeł czyli rezygnujemy ze sprzedawania placu jednej firmie i bierzemy sprawy w swoje ręce.
Od lat spotykaliśmy się z uwagami na temat pustek w zakresie gastronomicznym, niewielkiej ilości stoisk i nieatrakcyjnej oferty kulinarnej. Były to z Państwa strony bardzo celne uwagi. Od tego roku sytuacja zmieni się diametralnie.
Kwisonalia rozbłysną kolorami, smakami i wytworami Pogórza Izerskiego. Zaprosimy najwspanialszych wystawców, najciekawszych ludzi, będzie gwarnie, pysznie, ciekawie, naturalnie, ekologicznie, swojsko. W miejscu z ogromnym potencjałem, jakim jest fantastyczny, nadkwisański bulwar, zgromadzimy wielkie bogactwo regionalnych smaków, produktów, przetworów i rękodzieła. Poduszki z gryką, naturalne mydła, oleje tłoczone na zimno, kozie sery, mnóstwo lokalnych pyszności zarówno mięsnych jak i dla wegan, food trucki z różnościami.
Absolutną nowością będzie Festiwal Piwa Rzemieślniczego i Warsztaty Piwowarskie. Będą Państwo mieli okazję degustować zarówno piwa z małych regionalnych browarów, jak i spróbować trunków przygotowanych przez rzemieślników hobbystów.

Uczestnicząc w Kwisonaliach 2018 spotkacie Państwo inspirujących ludzi, natraficie na przyjazny klimat, niezwykłe wydarzenia kulinarne, muzyczne i estetyczne. Brzmi dobrze prawda? Zatem Przystań nad Kwisą. Gra słów i wieloznaczność tego hasła w pełni odzwierciedla nasze zamierzenie organizacyjne. W naszej przystani przystaniecie państwo z przyjemnością. Dołożymy do tego wszelkich starań.

W telegraficznym skrócie:

Sobota będzie sportowo- młodzieżowa ze smakowitym akcentem.

Bieg Gryfitów (Cross Gryfitów) oraz marsz Nordic Walking zgromadziły w ubiegłym roku setki osób. Tym razem będzie jeszcze tłumniej! Tradycyjny konkurs „Smaki Kwisy” wpisuje się doskonale w nową formułę, dlatego absolutnie nie zamierzamy z niego rezygnować. Wieczór zaś będzie dla młodych. Także duchem. W sobotę odkopujemy formułę pamiętnych, „alternatywnych” Kwisonaliów. W tym roku wystąpią dwie formacje hip hopowe – przyjedzie do nas ZEUS i Pokahontaz. Dwie ostatnie płyty Zeusa okryły się platyną, a sam artysta działający na scenie od 1998 roku jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców pokolenia dzisiejszych 30 latków. Pokahontaz, czyli legendarny skład, który powstał po śmierci Magika i zakończeniu działalności Paktofoniki. Pod koniec zeszłego roku wydali płytę REset, album stanowi powrót do korzeni, został ciepło przyjęty zarówno przez krytyków, jak i fanów. Obydwa składy tworzą muzykę z przesłaniem, często krytykującą obecny konsumpcyjny model życia i pęd.

Niedziela będzie rodzinna, pełna muzyki, występów, a także sportu.

Rozpoczną ją Rajd rowerowy „Rowerowy- CROSS-Gryfitów” MTB Cross oraz rajd dziecięcy ,,Gryfuś na dwóch kółkach”. Odbędzie się energetyczny Pokaz Zumby, zaprezentują się gryfowianie od małego do dużego, zaproponujemy państwu biesiadę grecką z zespołem Mythos, łez radości dostarczy Kabaret K2, a Mateusz Ziółko z zespołem to gwarancja wspaniałych, muzycznych wzruszeń.

Więcej informacji już wkrótce , ale…

już teraz rezerwujcie państwo w kalendarzach 2 i 3 czerwca 2018, aby odwiedzić pełną atrakcji Przystań nad Kwisą.

Komitet Organizacyjny

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.