5 grudnia dniem teatru w Gryfowie

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy gościliśmy w Gryfowie w maju minionego roku z nowatorskim projektem TEATR W PODWÓRKACH i spektaklem „Skarb wdowy Schadenfreude”. W tym roku znaleźliśmy się w gronie 9 dolnośląskich miast do których ponownie zawitała fantastyczna, ponad trzydziestoosobowa ekipa teatru ze spektaklem „Zabijanie Gomułki” wg „Tysiąca spokojnych miast” Jerzego Pilcha. Opowieść wyreżyserował dyrektor teatru Jacek Głomb. W imieniu Jacka podziękowania za współpracę oraz gratulacje okazji jubileuszu 40-lecia instytucji odebrała scenograf Małgorzata Bulanda.
Wydarzeniu towarzyszyły warsztaty teatralne pn. „PRL jako świat ciągłych braków, ale także świat wspólnotowości.”, które w sali widowiskowej M-GOK poprowadziła pedagog teatru Joanna Rostkowska. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach programu TEATR POLSKA organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Przepełnia mnie duma, że to właśnie Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim jest partnerem Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Instytucji wyjątkowej dla której sceną jest miasto, który wkracza w różne przestrzenie, zmienia rzeczywistość, nie zamyka się w czterech ścianach teatralnych gmachów.

 

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.