Zapraszamy na spektakl

„Zabijanie Gomułki” wg „Tysiąca spokojnych miast” Jerzego Pilcha

Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

reżyseria: Jacek Głomb, scenariusz: Robert Urbański

Powieść „Tysiąc spokojnych miast” ukazała się w Polsce w 1997 roku. W 2010 roku została jedną z najlepszych książek roku w USA, to opowieść z lat 60-tych. Józef Trąba oraz ojciec narratora powieści Jerzyka postanawiają zabić I sekretarza PZPR Władysława Gomułkę. O ich planach dowiaduje się miejscowy milicjant, komendant Jeremiasz, a także cała wspólnota ewangelicka poddająca ów pomysł publicznej dyspucie. -„Jeśli śmiech jest najlepszym lekarstwem – napisał amerykański recenzent -, to szczęśliwi czytelnicy tej wspaniałej książki z pewnością cieszyć się będą doskonałym zdrowiem aż do końca swych dni” -.

Sceniczna adaptacja Roberta Urbańskiego w reżyserii Jacka Głomba, zrealizowana w 2007 roku w Zielonej Górze, a w 2013 w Legnicy, jest według zgodnej opinii krytyków najlepszym teatralnym ucieleśnieniem prozy Jerzego Pilcha. Spektakl zielonogórski uhonorowano w XIII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej nagrodami za adaptację, reżyserię i scenografię.

Zapraszamy już 29 października o godz. 19.00 do sali przy ul. Oldzańskiej 1b. Prosimy o rezerwację miejsc w siedzibie M-GOK oraz pod numerem telefonu 75 78 12 900.