Zapraszamy na unikatowe zajęcia CAPOEIRA

capoeira zdjUnikatowe, jedyne w swoim rodzaju zajęcia dla dzieci już wkrótce w M-GOK w Gryfowie Śląskim!!!

M-GOK oraz Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Trenujących „Aktywni” ma przyjemność zaproponować zajęcia o charakterze kulturalnym oraz sportowo – rekreacyjnym dzieciom mieszkającym w gminie Gryfów Śląski i ościennych miejscowościach.

Zapraszamy na zajęcia Capoeira!

Zajęcia prowadzi, ćwiczący na co dzień w międzynarodowej grupie International Capoeira Raiz, instruktor Capoeira Dawid Kunysz

Spotkania organizacyjno-informacyjne odbędą się w dniach 9, 16, 23 września w godzinach 16.20-16.40. Po spotkaniach od godz. 16.40 będą odbywać się treningi otwarte, na które zapraszamy również zainteresowanych (lecz niezdecydowanych 🙂 ) do zapoznania się z tematyką Capoeiry.

Co to jest Capoeira?

Jest to sztuka walki przypominającej taniec, wywodząca się z Brazylii. Capoeira to sztuka improwizacji, kreatywność, fantazja, piękno ruchu, ale również radość, przyjaźń i muzyka. Żeby dowiedzieć się czym jest Capoeira trzeba ją po prostu zobaczyć i doświadczyć na samym sobie.

Odbywa się ona w roda (port. – koło) gdzie partnerzy/przeciwnicy wymieniają ze sobą techniki obrony i ataku, kopnięcia, podcięcia, akrobacje, zwody i uniki. W pewnym sensie przypomina to dialog złożony z ruchów, w którym wszystkie te elementy pełnią rolę pytań i odpowiedzi będących częścią języka Capoeira.

Pozwalają one odkryć mocne i słabe strony zawodników Capoeira podczas jogo (gry). Styl tej gry podporządkowany jest rytmom nadając unikalny koloryt dźwięków Capoeira.

Na zajęciach Capoeira przede wszystkim uczymy się:

1.wszechstronności ruchu naszego ciała

2.rytmiki

3.muzyki

4.podstaw języka portugalskiego

5.współpracy w grupie.

 

 

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.