Radosne ferie zimowe za nami

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim zaproponował dzieciom i młodzieży bogaty program zajęć w zimowym czasie wolnym.

Postawiliśmy też na edukację w zakresie bezpieczeństwa w czasie ferii i w życiu codziennych. W ramach tych działań odbyła się pogadanka oraz warsztaty z udziałem dzielnicowych z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim, a także spotkanie z „Panią Strażak” Kamilą Zajączkowską oraz druhnami Dominiką i Wiktorią.

Po solidnej dawce ważnej wiedzy o bezpieczeństwie w taneczne rytmy porwała dzieci roztańczona Paulina Rypuła-Abdelzaher.

W tajniki wyrobu pięknej, autorskiej biżuterii wprowadziła dzieci specjalistka od rękodzieła-Elżbieta Kurec. 

Na zajęciach kreatywnych, pod okiem Beaty Wolar, dzieci tworzyły abstrakcyjne wzory w postaci naklejek, którymi zdobiły naczynia. W ferworze kształtów i barw powstały prace plastyczne na sztalugach techniką farb plakatowych oraz zabawa z cieniem z eksponowaniem postaci zwierząt. Powstały również laurki walentynkowe oraz elementy sztuki użytkowej w postaci zdobionych przedmiotów codziennego użytku. 

Końcówka ferii już w klimacie walentynkowym. Dzięki pracowni „Izerskie Słodkości U Basi” Barbary Pasiak uczestnicy zajęć mieli prawdziwy serduszkowy, piernikowy zawrót głowy podczas warsztatów dekorowania pierników. Było twórczo, pomysłowo, kreatywnie, a przede wszystkim baaaaardzo słodko.

This entry was posted in Aktualności, Wydarzenia. Bookmark the permalink.

Comments are closed.