78 rocznica powstania w Getcie Warszawskim

#łączynaspamięć

„Dziś obchodzimy 78 rocznicę powstania w Getcie Warszawskim. Wraz z gryfowskim
M-GOK przyłączamy się do akcji Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz WTZ we Lwówku Śląskim.
Z profilu Małgorzaty Szczepańskiej
#łączynaspamięć (…)Wiem, że potrzebna jest pamięć o tych kobietach, dzieciach, ludziach starych i młodych, którzy odeszli w nicość, zostali zamordowani bez sensu i powodu(…)
I jeszcze to:
(….)Zrozumiałem, że każdy człowiek może być zdolny do popełnienia tych strasznych rzeczy i przed tym trzeba ludzi ostrzegać.
Marek Edelman czerwiec 2005r.
19 kwietnia 1943 Getto w Warszawie,
19 kwietnia 2021 Lwówek Śląski i warta odnotowania akcja Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej, którego 12 uczestników namalowało plakaty z żonkilem symbolizującym powstanie w getcie żydowskim. Dziś obchodzimy 78 rocznicę jego wybuchu.
I jeszcze jeden cytat z Marka Edelmana – dowódcy powstania: „Trzeba pilnować, by kultura pielęgnowała dobro, nie nienawiść”

Źródło tekstu: www.facebook.com/biblioteka.gryfow