Seminarium inspirujące „Jak dzieci rozwijają zdrowe poczucie własnej wartości?”

Uwaga!!!

W związku z podjęciem działań prewencyjnych związanych ze zmniejszeniem ryzyka zarażenia koronawirusem i w porozumieniu z Kasią Kubiczek informujemy, że seminarium zaplanowane na 13 marca zostaje przełożone na termin późniejszy tj. 3 kwietnia br.!!!

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu sześciu seminariów inspirujących, które kierowane są do rodziców, opiekunów, dziadków i wszystkich dorosłych, którzy chcę budować z dziećmi świadome relacje, oparte na wzajemnym szacunku.

Seminaria prowadzić będzie Katarzyna Kubiczek – z wykształcenia pedagog i socjoterapeutka. Ponadto jako Certyfikowana Trenerka Familylab Association, międzynarodowej organizacji założonej przez duńskiego pedagoga i terapeutę Jespera Juula, zrzeszającej profesjonalistów pracujących z rodzinami i wychowawcami, którzy wyznają podobne wartości, oparte na poszanowaniu ludzkiej godności i chcą w ten sposób współtworzyć zdrowsze i bardziej świadome społeczeństwo, wspierająca dorosłych w budowaniu świadomych relacji z dziećmi.

Jeśli:

Chcesz dowiedzieć się jak stać się przywódcą, który stawia na równą godność i integralność?

Nie rozumiesz, dlaczego Twoje dziecko zachowuje się w dany sposób?

Pragniesz zrozumieć zachowania agresywne dziecka.Chcesz dowiedzieć się, czy masz prawo mówić NIE?

Chcesz wspierać, a nie wyręczać swoje dziecko w szkolnych obowiązkach.

Chcesz dowiedzieć się, jak wspierać rozwój poczucia wartości u siebie i dziecka?

Nie wiesz, co dzieje się z Twoim nastoletnim dzieckiem.

Pracujesz z dziećmi lub młodzieżą i chcesz wspierać ich zdrowy rozwój.

Relacja dorosły-dziecko jest dla Ciebie ważna i chcesz, by opierała się ona na wzajemnym szacunku.

Seminaria mogą pomóc Ci w poszukiwaniu odpowiedzi w tych i wielu innych obszarach.

Pierwsze spotkanie o tematyce „Jak dzieci rozwijają zdrowe poczucie własnej wartości?” odbędzie się 13 marca 2020 r. (piątek) w godz. 17.00 – 19.00 w M-GOK przy ul. Kolejowej 33a. Udział w seminariach bezpłatny.

Wydarzenia sfinansowane ze środków MAGOVOX (http://ashoka-cee.org/wzmocnione/about-us/) i objęte patronatem fundacji Family-lab Polska (http://www.family-lab.pl/).

Dlaczego poczucie wartości jest ważne?

Zdrowe poczucie własnej wartości pozwala rozwijać swój potencjał, wykorzystywać własne talenty, ale jest również ważne w naszym życiu społecznym. To dzięki niemu budujemy jakościowe i satysfakcjonujące relacje z ludźmi, funkcjonujemy zgodnie z wartościami. Poczucie własnej wartości stanowi też psychospołeczny system odpornościowy człowieka. Nasze własne poczucie wartości mogło być nadszarpnięte w toku socjalizacji – przez opinie bliskich, niekonstruktywną krytykę, skupianie uwagi na błędach. Poczucie wartości jest kluczowe w rozwoju dziecka. Chroni je przed niepożądanym i destrukcyjnym wpływem środowiska – zarówno ludzi (presji rówieśniczej, nękania, krzywdzących dorosłych) jak i zdarzeń (rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby, choroba, emigracja itd.
Warto wiedzieć, jak towarzyszyć dziecku w sposób konstruktywny – wspierać budowanie własnej wartości, ale nie „rozpuszczać”. Odróżniać poczucie własnej wartości od pewności siebie. Komunikować się, dając bezcenne informacje zwrotne dla dziecka, a przy okazji – dowiadywać się więcej o sobie!

Zapraszamy!!!

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.