Wyniki turnieju szachowego

Dnia 15. 06. 2018r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury odbył się I Gryfowski Turniej Szachowy. W zmaganiach wzięło udział 39 zawodników z Gryfowa Śląskiego, Lubania, Mirska, Olszyny i Raciborowic Dolnych. Rozgrywki przeprowadzono w systemie szwajcarskim, na dystansie 6 rund, 10 minut na partię. Kilkugodzinne rozgrywki wyłoniły zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Klasa 1-3
I miejsce – Koszak Szymon – Gryfów Śląski (5pkt.)
II miejsce – Namirowski Igor – Gryfów Śląski (4pkt.)
III miejsce – Wawrzynowicz Antoni – Zapusta (3pkt.) , najmłodszy uczestnik turnieju

Klasa 4-5
I miejsce – Marszałek Michał – Raciborowice Dolne (4,5 pkt.)
II miejsce – Henig Dawid – Gryfów Śląski (4pkt.)
III miejsce – Frydrych Szymon – Lubań (3,5pkt.)

Klasa 6-7
I miejsce – Aleksandrowicz Adrian – Gryfów Śląski (5,5pkt.)
II miejsce – Wolar Mikołaj – Gryfów Śląski (5pkt.)
II miejsce – Głodek Wiktor – Raciborowice Dolne (5pkt)

Kategoria dziewcząt
I miejsce – Trochimowicz Alicja – Raciborowice Dolne (4pkt.)
II miejsce – Iwanowska Martyna – Lubań (3,5pkt.)
III miejsce – Czyż Milena – Raciborowice Dolne (1,5pkt)

Nad przebiegiem turnieju czuwał Wiesław Jończyk, utytułowany szachista, który na co dzień prowadzi koło szachowe w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury. Wspierał go dzielnie wybitny szachista Tomasz Spędowski z Lubania.

Pragniemy serdecznie podziękować:
Komisji Rozwoju Miasta i Bezpieczeństwa Publicznego w składzie Grzegorz Piejko, Mateusz Królak, Arkadiusz Cichoń, Zygfryd Borkowski za ufundowanie głównego pucharu oraz gier planszowych.
Dariuszowi Niebieszczańskiemu za ufundowanie pucharów.
Pawłowi Witkowkiemu za zakup medali.
Państwu Kindze i Jackowi Jezioro za przekazanie książek.

Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa, wasza pomoc i duch walki zawodników będzie doskonałym wstępem do przyszłorocznego turnieju.