Tegoroczne Kwisonalia na nami

To czy były one udane zostawiam naszym mieszkańcom. Jak co roku chcę podziękować wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie i przeprowadzenie naszego święta, bo zbiegło się ono z jubileuszem 775 lecia urodzin naszego miasta.

Bardzo dziękuję organizatorom poszczególnych imprez :- uczestnikom historycznego, barwnego korowodu, który przeszedł ulicami Gryfowa Śląskiego – przedszkolakom i uczniom, rodzicom i kadrze pedagogicznej pod wodzą Dyrektorów jednostek oświatowych naszej gminy – organizatorom Biegu Gryfitów Crossu Rowerowego pod wodzą Stanisława Fronca , jego determinacja i zaangażowanie zasługują na najwyższy szacunek i uznanie. Udało mu się zorganizować zespół, który mógłby organizować biegi i rajdy rowerowe na poziomie co najmniej krajowym. Pozwolę sobie wymienić choć kilka nazwisk : Aleksandra i Krzysztof Babiak, Paweł Kaczmar, Jacek Trojanowskii, Agnieszka i Arkadiusz Cichoń, Grzegorz Piejko i wielu, wielu innych. Pięknie dobrana malownicza trasa wzbudziła uznanie w oczach jej uczestników.Dużym zainteresowanie pomimo upalnej pogody cieszył się mistrzowski pokaz kulinarny Jakuba Kuronia. On też był Przewodniczącym Jury konkursu kulinarnego „Smaki Kwisy” , który jak zwykle stał na wysokim poziomie.Wystartowało 6 zespołów. I miejsce już po raz drugi zdobyli Zofia i Romuald Fryst z Zagrody przy szlaku Dragonów Pruskich z Nagórza, a II miejsce uzyskała gryfowska kucharka występująca pod nazwą „Kuchcik” Irena Włodarek. W tym miejscu pragnę podziękować trzyosobowemu zespołowi urzędniczemu Krystynie Samborskiej , Magdalenie Nowak i Paulinie Graczyk za sprawne przygotowanie i przeprowadzenie tego konkursu.Swój niesamowity klimat towarzyszył Turniejowi Miast. Chcę podziękować osobom, które go przygotowały i zorganizowały pod wodzą Jerzego Andrzejczaka wespół z dzielną załogą Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Marzeną Wojciechowska, Jolantą Kuczyńską i Iwoną Tatarczuk. Pomimo nieładnej pogody odbył się Spływ rzeką Kwisą „Na czym kto może”Wystartowało 8 załóg. Spływ przygotował zespół z naszego Gimnazjum pod przewodnictwem Alicji Kownackiej, Krzysztofa Złocika i Adriany Karpowicz.Dziękuję także jurorom pod wodzą kierownika pływalni z Gryfic Łukasza Uldynowicza, a także Joannie Małoszczyk i Tomaszowi Lewkowiczowi.Szczególne podziękowanie kieruję na ręce sponsorów w tym szczególnie sponsorowi strategicznemu Firmie Polmex. Dziękuję za wsparcie finansowe, rzeczowe i w sposób szczególny za ubarwienie korowodu – zespołowi ich troje Edycie i Erykowi Schouwenaar oraz Sylwii Wróblewskiej.Dziękuję także wszystkim sponsorom tegorocznych Kwisonaliów. Pragnę podziękować wszystkim, którzy dbali o to by były to bezpieczne Kwisonalia Policjantom i policjantkom z Komendy Powiatowej i Gryfowskiego Komisariatu pod wodzą nadkomisarza Tomasza Szczurowskiego i podkomisarza Wojciecha Czafurskiego , strażnikom Straży Miejskiej oraz jednostkom OSP z Gryfowa Śląskiego, Krzewia Wielkiego, Proszówki, Rząsin, Ubocza i Młyńska.Dziękujemy również Kierownictwu Aresztu Śledczego z Lubania za udzieloną pomoc w technicznym przygotowaniu miejsca KwisonaliówDziękuję pracownikom ZBGKiM za przygotowanie techniczne placu Kwisonaliowego. Tomaszowi Krawczykowi za uprzątnięcie trawy, Arkadiuszowi Buczyńskiemu za zawieszenie reklamy naszego Święta , Panom Janowi Augustowi i Jerzemu Guzemu za montaż dużych namiotów.Dziękuję bardzo Firmie Stolbrat za wypożyczenie stołów i ławek, a Burmistrzowi Lubomierza za nieodpłatne wypożyczenie płotków, które to przywiózł i odwiózł Edward Nestmann. W sposób szczególny chciałbym podziękować głównym organizatorom koordynatorom Święta Miasta i Kwisonaliów.Jest to niezwykle skromna , ale dzielna załoga Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury pod niezłomnym przywództwem Anny Michalkiewicz. Dyrektor Anna wraz z nielicznymi współpracownikami Magdaleną Antonowicz, Henryką Karaczun i Wiesławem Kutni w sposób profesjonalny wraz z wolontariuszami przygotowała wszystkie elementy naszego Święta w sposób wzorcowy.Bardzo gorąco i serdecznie im i wszystkim współorganizatorom raz jeszcze dziękuję. Burmistrz Gminy i Miasta Olgierd Poniźnik

Bardzo dziękuję organizatorom poszczególnych imprez :

– uczestnikom historycznego, barwnego korowodu, który przeszedł ulicami Gryfowa Śląskiego – przedszkolakom i uczniom, rodzicom i kadrze pedagogicznej pod wodzą Dyrektorów jednostek oświatowych naszej gminy,

– organizatorom Biegu Gryfitów Crossu Rowerowego pod wodzą Stanisława Fronca, jego determinacja i zaangażowanie zasługują na najwyższy szacunek i uznanie. Udało mu się zorganizować zespół, który mógłby organizować biegi i rajdy rowerowe na poziomie co najmniej krajowym. Pozwolę sobie wymienić choć kilka nazwisk : Aleksandra i Krzysztof Babiak, Paweł Kaczmar, Jacek Trojanowskii, Agnieszka i Arkadiusz Cichoń, Grzegorz Piejko i wielu, wielu innych. Pięknie dobrana malownicza trasa wzbudziła uznanie w oczach jej uczestników.

Dużym zainteresowanie pomimo upalnej pogody cieszył się mistrzowski pokaz kulinarny Jakuba Kuronia. On też był Przewodniczącym Jury konkursu kulinarnego „Smaki Kwisy”, który jak zwykle stał na wysokim poziomie.Wystartowało 6 zespołów.

I miejsce, już po raz drugi, zdobyli Zofia i Romuald Fryst z Zagrody przy szlaku Dragonów Pruskich z Nagórza, a II miejsce uzyskała gryfowska kucharka występująca pod nazwą „Kuchcik” Irena Włodarek. W tym miejscu pragnę podziękować trzyosobowemu zespołowi urzędniczemu Krystynie Samborskiej , Magdalenie Nowak i Paulinie Graczyk za sprawne przygotowanie i przeprowadzenie tego konkursu.

Swój niesamowity klimat towarzyszył Turniejowi Miast. Chcę podziękować osobom, które go przygotowały i zorganizowały pod wodzą Jerzego Andrzejczaka wespół z dzielną załogą Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Marzeną Wojciechowska, Jolantą Kuczyńską i Iwoną Tatarczuk. Pomimo nieładnej pogody odbył się Spływ rzeką Kwisą „Na czym kto może”. Wystartowało 8 załóg. Spływ przygotował zespół z naszego Gimnazjum pod przewodnictwem Alicji Kownackiej, Krzysztofa Złocika i Adriany Karpowicz. Dziękuję także jurorom pod wodzą kierownika pływalni z Gryfic Łukasza Uldynowicza, a także Joannie Małoszczyk i Tomaszowi Lewkowiczowi.

Szczególne podziękowanie kieruję na ręce sponsorów w tym szczególnie sponsorowi strategicznemu Firmie Polmex. Dziękuję za wsparcie finansowe, rzeczowe i w sposób szczególny za ubarwienie korowodu – zespołowi ich troje Edycie i Erykowi Schouwenaar oraz Sylwii Wróblewskiej.

Dziękuję także wszystkim sponsorom tegorocznych Kwisonaliów. Pragnę podziękować wszystkim, którzy dbali o to by były to bezpieczne Kwisonalia policjantom i policjantkom z Komendy Powiatowej i Gryfowskiego Komisariatu pod wodzą nadkomisarza Tomasza Szczurowskiego i podkomisarza Wojciecha Czafurskiego, strażnikom Straży Miejskiej oraz jednostkom OSP z Gryfowa Śląskiego, Krzewia Wielkiego, Proszówki, Rząsin, Ubocza i Młyńska.Dziękujemy również Kierownictwu Aresztu Śledczego z Lubania za udzieloną pomoc w technicznym przygotowaniu miejsca Kwisonaliów.

Dziękuję pracownikom ZBGKiM za przygotowanie techniczne placu Kwisonaliowego. Tomaszowi Krawczykowi za uprzątnięcie trawy, Arkadiuszowi Buczyńskiemu za zawieszenie reklamy naszego Święta, Panom Janowi Augustowi i Jerzemu Guzemu za montaż dużych namiotów. Dziękuję bardzo Firmie Stolbrat za wypożyczenie stołów i ławek, a Burmistrzowi Lubomierza za nieodpłatne wypożyczenie płotków, które to przywiózł i odwiózł Edward Nestmann.

W sposób szczególny chciałbym podziękować głównym organizatorom koordynatorom Święta Miasta i Kwisonaliów. Jest to niezwykle skromna, ale dzielna załoga Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury pod niezłomnym przywództwem Anny Michalkiewicz. Dyrektor Anna wraz z nielicznymi współpracownikami Magdaleną Antonowicz, Henryką Karaczun i Wiesławem Kutni w sposób profesjonalny wraz z wolontariuszami przygotowała wszystkie elementy naszego Święta w sposób wzorcowy. Bardzo gorąco i serdecznie im i wszystkim współorganizatorom raz jeszcze dziękuję.

Burmistrz Gminy i Miasta

Olgierd Poniźnik

logo z tekstem

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.