Zapraszamy na wieczór z poezją śpiewaną

bnl1Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na klimatyczny, jesienny wieczór z poezją śpiewaną. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu spotkań kulturalnych „Kolacja z artystą”. Już 23 października o godz. 17.00 w sali widowiskowej M-GOK spotkamy się z duetem „BEZ NAZWY LIRYCZNIE”. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Duet BEZ NAZWY LIRYCZNIE powstał w 2014 roku. Skład zespołu to: Mariusz Zajączkowski (gitara, śpiew) & Andrzej Brzozowski (gitara, harmonijka ustna, śpiew). Zajmują się muzyką określaną jako poezja śpiewana, piosenka autorska. Nie stronią także od klimatów szuwarowo-bagiennych wyśpiewując czasami szanty… Powstali jako zespół śpiewający covery i na tym mieli poprzestać… Na zaproszenie Piotra „Kuby” Kubowicza z Piwnicy Pod Baranami wzięli udział w widowisku słowno-muzycznym – „Miłość o zapachu nieba”. Na zaproszenie organizatorów wydarzeń muzycznych uczestniczyli w kilku koncertach występując jako support  m.in. zespołu Raz Dwa Trzy oraz Janusza Radka i Roberta Kasprzyckiego. Wystąpili na scenie Ogólnopolskiego Turystycznego Przeglądu Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, na Festiwalu Poezji Śpiewanej, Piosenki Autorskiej i Sztuk Różnych w Kędzierzynie Koźlu, gdzie otrzymali wyróżnienie oraz nominację do udziału w BAZUNIE czyli Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej. Gdzieś po drodze trafiło się także solowe wyróżnienie Andrzeja Brzozowskiego w STACHURIADZIE czyli Dąbrowskich Spotkaniach z Poezją Śpiewaną – Grochowice 2016. Zazwyczaj grali na rzecz potrzebujących w celu zebrania środków na ich leczenie. Współpracują z muzykiem tworzącym w przeszłości zespół Stare Dobre Małżeństwo czyli Dariuszem Czarnym (obecnie zespół U STUDNI) oraz Rafałem Nosalem (zespół GRUPA BOHEMA), którzy wspólnie tworzą niezwykle poetyczny i energetyczny duet CZARNY NOSAL.

Panowie grają wszystko to, co ich samych porusza i co sprawia, że można podzielić się z publicznością masą pozytywnej energii i nadziei.

Serdecznie zapraszamy!

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.