Ogromny sukces XXII Finału WOŚP! Zebraliśmy 15.892,47 zł

LOGO_WOSP2_PODGLAD2Zebraliśmy 15.892,47 zł ( w tym 13.460,44 zł uzbierali wolontariusze gryfowskiego Sztabu, a 2.432,03 zł pozyskaliśmy ze sprzedaży przedmiotów przekazanych przez darczyńców). Po dodatkowym przeliczeniu przez Komisję zliczającą zbiórkę powyższa kwota została przekazana na konto Fundacji WOŚP w dniu 16 stycznia 2014 r.

Od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora 12 stycznia w Gryfowie królował radosny klimat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze „uzbrojeni” w puszki, identyfikatory oraz serduszka kwestowali na terenie całej gminy. Efektem było zebranie 13.460,44 zł do 29 puszek kwestarskich. Rekordzistką okazała się Kamila Cybulska z gryfowskiego Gimnazjum z opiekunem Panem Krzysztofem Babiakiem, którzy zebrali zawrotną kwotę 2.002,80 zł. Odbyły się liczne licytacje prowadzone przez Burmistrza, na których największą atrakcją były poduszki w kształcie serca uszyte specjalnie na tę okazję przez firmy „F.F. Polmex” z Proszówki oraz „Jantur-Gryfex” z Gryfowa Śląskiego. Łącznie z licytacji uzyskano kwotę 2.432,03.

Łącznie Gryfów Śląski pozyskał 15.892,47 zł. Ponadto 42,05 Euro, 9,54 GBP, 605 koron czeskich, 11 koron szwedzkich oraz 1 złoty kolczyk.

Wraz z nami kwestowało 29 wolontariuszy, w tym: Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski, 17 uczniów Gimnazjum im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej, 4 nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Gryfowie Śląskim wraz z uczniami, 4 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim oraz 3 uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Biedrzychowicach.

Nad częścią finansową czuwał sztab skrupulatnie rozliczający zbiórkę złożony z niesamowicie pozytywnych pracowników Banku PKO BP w Gryfowie Śląskim na czele z Dyrektorem gryfowskiego Oddziału – Panem Romanem Halczakiem. To dzięki tym wspaniałym osobom zbiórka została tak szybko, dokładnie i fachowo rozliczona. Łącznie przeliczono 19.196 sztuk banknotów i monet!

Organizator Finału Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury wierny orkiestrowej tradycji zorganizował estradowe, plenerowe występy. Od godz. 15.10 na Finałowej estradzie zaprezentowała się Gryfowska Kapela Podwórkowa, grupy „Słoneczka” oraz „Motylki” z Przedszkola Publicznego w Gryfowie Śląskim, składy muzyczno – wokalne i taneczne z Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim oraz Ubocza, gryfowskie Gimnazjum i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, sekcja wokalna działająca w M-GOK oraz zespół SKAUCI z Nielestna. Gwiazdą gryfowskiego finału był zespół LENIWIEC z Jeleniej Góry, któremu z całego serca dziękujemy za genialny koncert. Dziękujemy zespołowi również za miłe słowa skierowane do nas (LENIWIEC zamieścił na swojej stronie gratulacje dla M-GOK jako organizatorów ich koncertu). Całość Finału WOŚP podsumowaliśmy światełkiem do nieba. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Bożena Gubicz – Dyrektor DPS w Nielestnie, której jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wiele lat współpracy.

W tym roku Gryfów Śląski grał na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów i mieszkańcy Gryfowa mogą być dumni, że również i tym razem dołożyli swoją cegiełkę do tego szczytnego celu.

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim wolontariuszom, towarzyszącym im uczniom, opiekunom, darczyńcom, sponsorom, występującym na estradzie i osobom przygotowującym dzieci i młodzież do występów oraz każdemu, kto spontanicznie włączył się wir orkiestrowego grania.

Dziękujemy w szczególności:

• Pracownikom Oddziału 1 Banku PKO BP S.A. w Gryfowie Śląskim na czele z Dyrektorem Oddziału – Panem Romanem Halczakiem, którzy od wielu lat poświęcają swój wolny czas i całkowicie bezinteresownie tworzą sztab rozliczający orkiestrową zbiórkę,

• Wolontariuszom, towarzyszącym im uczniom, opiekunom z ramienia szkół. Tu szczególne wyrazy uznania dla Gimnazjum im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej za zaangażowanie tak wielu uczniów i tak licznego grona pedagogicznego do wośp-owej kwesty. Efektem pracy gimnazjalnej społeczności było zebranie lwiej części ogólnej kwoty, bo aż 9.479,84 zł !!! Dziękujemy przedstawicielom z ramienia szkół – Pani Elżbiecie Kilarskiej z Gimnazjum, Iwonie Grzelczak z ZSOiZ oraz Jadwidze Hawryluk z Szkoły Podstawowej w Gryfowie za miłą i sprawną współpracę przy organizacji zbiórki.

• Dyrektorom, nauczycielom oraz uczniom wszystkich szkół za aktywne włączenie się do „wośp-owej” akcji,

Gorące podziękowania kierujemy również do:

• Dyżurujących pracowników Urzędu Gminy i Miasta w Gryfowie Śląskim na czele z Sekretarzem Jerzym Andrzejczakiem,

• Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim,

• Gryfowskiej Straży Miejskiej,

• Gryfowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej,

• Zakładu Karnego w Zarębie,

• Naszych niezawodnych wolontariuszy: Jacka Nowosielskiego, Daniela Łojko oraz Marka Rybskiego za bezinteresowną i niezawodną pomoc przy WOŚP, ale też i innych wydarzeniach.

Dziękujemy sponsorom i darczyńcom:

• F.F. „Polmex” z Proszówki,

• „Jantur-Gryfex” Sp.zo.o. z Prezesem Dominikiem Korpysą w Gryfowie Śląskim,

• Zakłady Mięsne „Niebieszczańscy”, Proszówka,

• Halina Kocjan Stylizacja paznokci „WENUS” w Gryfowie Śląskim,

• Sklep WERONIKA Zabawki Odzież Dziecięca Pana Adam Markiewicza, ul. Lubańska w Gryfowie Śląskim,

• Restauracja Pizzeria „PASJA” na ul. Kolejowej w Gryfowie Śląskim,

• Grażyna i Roman Stana, Centrum Handlowe GRADIX, Gryfów Śląski

• Mirosława i Jerzy Horbacz, Piekarnia i Cukiernia w Gryfowie Śląskim,

• Barbara i Jacek Sroka, Piekarstwo i Ciastkarstwo w Gryfowie Śląskim,

• Wiesław Wnukowicz, Piekarnia w Gryfowie Śląskim,

• Restauracja Pizzeria LA STORIA w Gryfowie Śląskim,