[EDIT z dnia 30. 08. 2023 r.)
Brak wolnych miejsc! Wszystkie wejściówki zostały rozdane.
Kuba Stankiewicz Trio w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Gryfowie Śląskim!
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim wraz z Dolnośląskim Laboratorium Kultury i Ośrodkiem Kultury i Sztuki we Wrocławiu zapraszają Państwa na koncert wybitnych muzyków należących do czołówki polskich artystów jazzowych.
3 września o godz. 17.00 w sali widowiskowej M-GOK koncert z cyklu „Z jazzem przez Polskę” zagra Kuba Stankiewicz wraz z Jakubem Olejnikiem i Przemysławem Jaroszem.
Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek, które można odbierać w siedzibie M-GOK, ul. Kolejowa 33.
Kuba Stankiewicz – należy do ścisłej czołówki polskich pianistów jazzowych. Grał z zespołem Jana Ptaszyna Wróblewskiego oraz z kwintetem i kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego (płyty „Open” i „Song Of Innocence”). Bezprecedensową na gruncie jazzu płytę „Chopin Songbook” z jazzowymi ujęciami pieśni przedstawił na festiwalu Jazz Jamboree (2003) oraz wielokrotnie w ramach Roku Chopinowskiego (2010). Pianista grał u boku takich sław, jak legendarny klarnecista Artie Shaw, Scott Hamilton, Art Farmer czy Sheila Jordan. Był półfinalistą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Ukształtowany przez amerykańskie środowisko muzyczne – swój indywidualny styl kieruje w stronę romantycznej liryki. Prowadzi klasę fortepianu oraz pełni funkcję kierownika Katedry Muzyki Jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
Jakub Olejnik – muzyk, kontrabasista, gitarzysta basowy, edukator. Dyrektor artystyczny Bass&Beat Festival oraz Krokus Jazz Festiwal. Absolwent i wykładowca w Katedrze Muzyki Jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Od ponad 20 lat współtworzy zespoły, artystyczne projekty, nagrywa i koncertuje. Występował w Europie i Azji, koncertując na takich festiwalach jak Jazz Nad Odrą, Warsaw Summer Jazz Days, Jazzy Colors, Era Jazzu, Jazz Juniors, Cologne Jazz Night, Jazz Bez, Jazz Fest Brno, RCK Pro Jazz, Koskovo Jazz Festival, czy Przystanek Woodstock. Jest inicjatorem, organizatorem i dyrektorem artystycznym Bass & Beat Festival, pomysłodawcą oraz autorem koncepcji międzynarodowego projektu muzycznego #Paderewski Orchestra. Jest adiunktem w Katedrze Muzyki Jazzowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, prowadzi zajęcia podczas kursów oraz warsztatów w Polsce i za granicą.
Przemysław Jarosz – perkusista związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym. W czasie studiów w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród zespołowych i indywidualnych. Współpracował z Piotrem Baronem, Piotrem Wojtasikiem, Dominikiem Bukowskim, Piotrem Lemańczykiem, Krystyną Stańko występując na większości polskich festiwali jazzowych. Od 2005 r. prowadzi autorskie trio Yarosh Organ Trio, które współtworzy wraz z Tomaszem Pruchnickim (saksofon) oraz Kajetanem Galasem (organy Hammonda B3). Prowadzi klasę perkusji jazzowej na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz klasę perkusji jazzowej w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Cykl koncertów „Z jazzem przez Polskę” to projekt Polskiego Impresariatu Muzycznego realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we wszystkich regionach kraju. Propaguje muzykę klasyczną i jazzową poprzez promocję znakomitych artystów oraz ambitnego repertuaru w miejscach, w których publiczność na co dzień nie obcuje z ambitną sztuką i nie ma możliwości uczestnictwa w ciekawych i różnorodnych działaniach kulturalnych. Artyści zaproszeni do udziału w koncertach występują na najważniejszych polskich i europejskich scenach koncertowych, a udział w koncertach w ramach projektu będzie dla nich okazją do zaprezentowania się przed nową publicznością, w kameralnej odsłonie poza większymi miastami oraz w niekonwencjonalnej scenerii.
Na Dolnym Śląsku jest współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja. Operatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Dolnośląskie Laboratorium Kultury. Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.