Gryfowski Teatr pod Fontanną-odsłona I, Władysław Stanisław Reymont „Chłopi”

Autorzy pomysłu Katarzyna Bronowicka oraz Mieczysław Gnach zapraszają!

Serdecznie zapraszamy Państwa na ostatnią odsłonę Gryfowskiego Czytania Wielkich Dzieł Literatury Polskiej – Władysław Stanisław Reymont – „Chłopi” – cz. I „Jesień”, która odbędzie się w dniu 06.11.2021 r. (sobota) o godz. 1200   przed Fontanną na Gryfowskim Rynku.

Projekt realizowany jest we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gryfowie Śląskim, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2021” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Fragmenty wielkiego dzieła naszego Noblisty czytać będzie wielu znamienitych mieszkańców miasta i gminy Gryfów Śląski oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim.

Naszą „inscenizację” poprzedzi krótki wykład o życiu i twórczości Władysława Reymont, ze szczególnym uwzględnieniem jego najwybitniejszego dzieła – „Chłopów”, jak również ukazanie tej powieści na tle skomplikowanych wydarzeń historyczno-społecznych kreujących znaczenie stanu włościańskiego w procesie tworzenia nowoczesnego narodu polskiego, w II połowie XIX wieku i na początku wieku XX.

Organizatorzy przewidują słoneczną i bezdeszczową pogodę.

ZAPRASZAMY!!!!

This entry was posted in Aktualności, Dom kultury+, Wydarzenia. Bookmark the permalink.

Comments are closed.