Polska na szóstkę czyli wirtualna podróż nieznanymi szlakami

Dyskusyjny Klub Książki Nie- poczytalni działający przy Bibliotece Publicznej w Gryfowie Śl. przy wsparciu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, 15 października zorganizował w sali M-GOK spotkanie z Leszkiem Szczasnym. Podróżnik prezentował w Gryfowie swój projekt Polska na szóstkę.

Autor jest raciborzaninem, z wykształcenia politologiem i filozofem, a z zamiłowania  m. in. fotografem, niezależnym globtroterem oraz społecznikiem. Wydał reporterską książkę pt. „Świat na wyciągnięcie ręki”, która jest do wypożyczenia w Bibliotece Publicznej oraz pracuje nad kolejną „Afrykański rytm”. Jest autorem wyjątkowych slajdowisk z Bliskiego Wschodu i Afryki , a także Polski, które to slajdowisko gryfowianie mogli obejrzeć podczas spotkania.

Polska na szóstkę to projekt reportażowo-fotograficzny zrealizowany w ramach stypendium MKiDN. W ponad 20 rozdziałach slajdowiska, autor przedstawił widzom m. in. magiczne podlaskie bezdroża, kunsztowne roztoczańskie nekropolie, górnośląskie pokopalniane hałdy, niedoceniane Pogórze Przemyskie, niszowe festiwale (etniczne, industrialne, muzyczne) tzw. landartową galerię sztuki nad Bugiem i wiele innych szerzej nieznanych polskich zakątków i przedsięwzięć.

źródło: http://www.biblioteka.gryfow.pl/

This entry was posted in Aktualności, Wydarzenia. Bookmark the permalink.

Comments are closed.