Seminarium inspirujące „Agresja – niebezpieczne tabu?”

 
Zapraszamy na kolejne spotkanie z sześciu zaplanowanych seminariów inspirujących prowadzonych przez Katarzynę Kubiczek – certyfikowaną trenerkę Familylab Association, międzynarodowej organizacji założonej przez duńskiego pedagoga i terapeutę Jespera Juula, zrzeszającej profesjonalistów pracujących z rodzinami i wychowawcami, którzy wyznają podobne wartości, oparte na poszanowaniu ludzkiej godności i chcą w ten sposób współtworzyć zdrowsze i bardziej świadome społeczeństwo, wspierająca dorosłych w budowaniu świadomych relacji z dziećmi.
 
Tematem drugiego spotkania będzie agresja. Zachowania agresywne u dzieci nie są przejawem złego charakteru, lecz ważnym sygnałem dla rodziców i nauczycieli. Czasami wskazują na chwilową frustrację, innym razem na głębszy problem. Na dorosłych spoczywa obowiązek zrozumienia tego przekazu oraz nauczenie dzieci przekształcania agresji w konstruktywne działanie.
 
Seminarium obejmuje odpowiedzi na pytanie:
• Czym jest agresja u dzieci?
• Skąd się bierze agresja?
• Jak właściwie na nią reagować?
• Jak nauczyć dziecko radzenia sobie z silnymi emocjami?
• Co robić kiedy rodzeństwo ze sobą walczy?
Świadomość tego, jak działa agresja, skąd się bierze i czemu służy, pozwala wykorzystać ją w sposób konstruktywny.
Unikanie wszelkiego kontaktu z agresją często prowadzi do całkowitego braku kontaktu z własną siłą. Choć najchętniej wyeliminowalibyśmy ją z własnego życia, dla wszystkich będzie lepiej, kiedy nauczymy się o niej rozmawiać i zaczniemy ją rozumieć.
 
„Frustracja, agresja i chaotyczne wybuchy złości u dzieci to reakcje, które powinny być poważnie traktowane przez dorosłych jako ważna informacja ze strony cierpiących dzieci. Być może będzie im ciężko rozszyfrować dziecięcy przekaz, ale jedno powinni wiedzieć: dzieci nie prowadzą żadnych gierek.”
Jesper Juul
 
Spotkanie odbędzie się 23 września 2021 r. (czwartek) w godz. 17.00 – 19.00 w M-GOK przy ul. Kolejowej 33a.
 
Uczestnikami seminarium mogą być rodzice, nauczyciele, wychowawcy w szkołach i przedszkolach, opiekunowie, dziadkowie.
 
Udział w seminariach jest bezpłatny. Spotkania mają charakter wykładowy z nieograniczoną przestrzenią na zadawanie pytań.
Spotkania sfinansowane zostaną ze środków MAGOVOX (https://magovox.pl) i objęte zostaną patronatem fundacji Family-lab Polska (http://www.family-lab.pl/).
This entry was posted in Aktualności, Wydarzenia. Bookmark the permalink.

Comments are closed.