Echa festynu rodzinnego „Pierwszy dzień wakacji”

Kto spędzał z nami pierwszy dzień wakacji, ten narzekać na nudę nie mógł. Sobota 26 czerwca to był czas pod hasłem edukacji, rekreacji, relaksacji i bezpieczeństwa. Przygotowaliśmy dla was kilka różnorodnych stref aktywności, w których każdy znalazł coś dla siebie.

Na festyn zaprosili państwa Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gryfowie Śląskim, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gryfowie Śląskim oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kombatantów Ziemi Gryfowskiej, a w realizacji wspierała nas rzesza fantastycznych osób.

O słodkie doznania kulinarne zadbała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2. Pyszne, świeże ciasta, lody i ulubione napoje znikały w mgnieniu oka. Efektem intensywnej pracy rodziców i wielodniowych przygotowań było zawrotne 5.200,00 zł na rzecz Rady Rodziców. Tym samym udało się zebrać część środków niezbędnych do realizacji celu podjętego przez rodziców w porozumieniu z dyrekcją szkoły.

Ogrom zaangażowania Rady Rodziców w organizację festynu wzbudził nasz wielki podziw.

Najbardziej zaangażowani rodzice, których mogliście spotkać w festynowej kawiarence to panie: Dorota Dżamalis, Elżbieta Rosowska, Natalia Świątkiewicz, Mariola Wójcikowska, Alicja Jaszkiewicz, Beata Musiał, Agnieszka Trzaśkowska, Anna Śliwińska, Oliwia Drabowicz, Anna Chlabicz, Jagoda Słobodzian i Ewa Bułkowska.

Kawiarenkę wsparli sponsorzy:

Ośrodek Szkolenia Kierowców „DRIFT” Łukasz Jaszkiewicz, Firma „Pol-Trans” Sebastian Kuśnierek, „Solar Eco Energia” Jarosław Mielniczyn, Jagoda i Przemysław Słobodzian, Przedsiębiorstwo Handlowe „Sawczak” Sp.j., Anna i Andrzej Kowalscy, Ewelina i Paweł Jezierscy, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim, Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 oraz wielu darczyńców, którzy pragnęli pozostać anonimowi.

Od początku festynu na dużym boisku działała strefa rekreacji i aktywności sportowej. Część sportową, która obfitowała w ciekawe atrakcje i wyzwania, przygotowali i z pasją prowadzili nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 – Krzysztof Złocik, Anna Gajewska i Krzysztof Babiak. Maluchy szalały na torze przeszkód, a największym zainteresowaniem starszych dzieci cieszył się turniej unihokeja. Oprawa wizualna, dekoracje, wielkoformatowe banery to również efekt ich wielkiego zaangażowania.

Nad całością prac przygotowawczych i realizacją działań w szkole czuwała Anna Pląskowska dyrektor szkoły.

Specjalnie dla państwa po długiej, pandemicznej przerwie do Gryfowa powrócił klaun Rufi Rafi.

Lider Teatru „Czerwona Walizka” zaprezentował swój interaktywny show angażujący zgromadzoną publiczność. Warsztaty wykonywania przypinek, mini warsztaty cyrkowe i wielkie bańki mydlane dopełniły program Rufiego.

Jedną z najbardziej obleganych atrakcji była kolorowa strefa Biblioteki Animacji przygotowana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Gryfów Śląski. Dzieci mogły ulepić figurki z ekologicznej masy solnej, stworzyć piękne, biżuteryjne dzieła z koralików, wykonać zmywalny tatuaż, zapleść kolorowe warkoczyki oraz zatańczyć Zumbę. W strefie animacji pracowały intensywnie: Jolanta Kuczyńska, Teresa Cierlik, Joanna Czerwiec oraz Małgorzata Królikowska.

Za pogadanki o bezpieczeństwie w czasie wakacji oraz specjalne pokazy odpowiadała 'Drużyna Mundurowych’. Na nasze zaproszenie licznie stawili się druhowie z OSP Ubocze w składzie: Aleksandra Sarzyńska, Mariusz Kownacki, Adam Radkiewicz, Krzysztof Szczerbicki i Hubert Maksymiak. O organizację i morale w drużynie oraz prelekcję o bezpieczeństwie zadbała prezes OSP Proszówka – Kamila Zajączkowska. Pierwszą pomoc przedmedyczną zapewnił Patryk Bobik (poniekąd również druh OSP Proszówka).

W mocnym składzie na teren wydarzenia wjechali pokazowym radiowozem funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie – Paweł Jaworski i Rafał Polowy oraz Olga Łukaszewicz – rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Dzieci chętnie odwiedzały stanowisko przygotowane przez policję, na którym można było pobrać gadżety związane z bezpieczeństwem. Pani rzecznik poprowadziła ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Drużynę Mundurowych uzupełniła inspirująca grupa młodych ludzi z klasy 2TL Technikum Leśnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim. Młodzież niezwykle ciekawie opowiadała o korzyściach płynących z nauki w klasie leśników. Prezentowała również rekwizyty związane z ekosystemem leśnym. Byli z nami: Anna Mróz, Aleksandra Krasucka, Natalia Gagatek, Katarzyna Burawska i Filip Śmigiel. Młodzieżą opiekowała się Małgorzata Szczepańska. Specjalnymi członkami ekipy były psy Rex oraz Fredzio, które odegrały swoją edukacyjną rolę w pogadankach o bezpieczeństwie.

O strefę poradnictwa dla rodziców zadbał Powiat Lwówecki i Powiatowy Ośrodek Rozwoju Edukacji w Lwówku Śląskim. Rodzice oraz młodzież mogli skorzystać na miejscu z porad psychologa – Joanny Smusz, logopedy – Małgorzaty Szczepańskiej oraz pedagoga – Pawła Szabli, jak również umówić się na konkretne terminy spotkań.

O wakacyjną nutę i profesjonalne nagłośnienie zadbał Grzegorz Baszak.

Podsumowując:

Z taką ekipą, która pracowała przy realizacji wydarzenia można przenosić góry!

Ponadto do haseł przewodnich festynu należy dopisać kilka nowych: współpraca, sprawna organizacja, zrozumienie, radość, luz, uśmiech i świetna zabawa.

Wakacje uważamy za otwarte!

Dziękuję z całego serca!!!

Anna Michalkiewicz

(Fotogalerie z wydarzenia do obejrzenia na naszym profilu facebook’owym)

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.