Kolejna KOLACJA Z ARTYSTĄ już wkrótce

marek-sMiejsko – Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na kolejne wydarzenie  w ramach cyklu „Kolacja z artystą”.  Powracamy mocno, poruszającym monodramem w wykonaniu Marka Sieradzkiego. Spektakl „Ucho, gardło, nóż” Vedrany Rudan w przekładzie Grzegorza Brzozowicza, adaptacji Krystyny Jandy i Marka Sieradzkiego i reżyserii Marka Sieradzkiego zobaczymy już 11 grudnia 2016 r. o godz. 17.00 (niedziela) w sali widowiskowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Gryfowie Śląskim.

O spektaklu:

/Wybuchowy monolog Marco Babića z bratobójczą wojną na Bałkanach w tle. Bohater kontrowersyjnego „Ucho, gardło, nóż” to mężczyzna po trzydziestce, który spędza bezsenną noc przed telewizorem. Zmienia kanały, komentując programy polityczne, seriale i filmy, ale jest w tym coś więcej niż tylko bezmyślne pstrykanie pilotem. Między jego słowami ukryta jest tęsknota za normalnością. Marco wyobraża sobie, jakie byłoby jego życie w serialu – on pragnie takiego głupiego świata. To jedyna ucieczka od horroru rzeczywistości. Jednak wojna, z całą jej brutalnością, przedostaje się nawet poprzez cukierkowe sceny z telewizji. Pochłaniając kolejne tabliczki czekolady, mężczyzna opowiada widzom swoje życie. Jest wulgarny, bezczelny i przepełniony nienawiścią. Wydarzenia z jego przeszłości przeplatają się ze sobą bez względu na chronologię – tragizm miesza się z komizmem. Marco jest w swoim opowiadaniu szczery do bólu, nie oszczędza nikogo, ale przede wszystkim nie oszczędza samego siebie. Musi przeżyć./

Dzieło miało swoją premierę 4 grudnia 2015 r. w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Marek Sieradzki – gryfowianin, prezes Organizacji na Rzecz Kultury f’ART TEATR. Jego organizacja skupia wokół siebie wolnych ludzi, nie zobowiązanych zawodem artystycznym. Poetów, malarzy, fotografików. Osoby, które chcą wyrażać siebie bez ograniczeń, a dla których drzwi wszelakich instytucji kultury często są zamknięte. Pierwsze kroki stawiał jako lider grupy teatralnej „MY” pod kierunkiem Elżbiety Ryby w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Gryfowie Śląskim. Na dużej scenie pokazał się w 2010 roku w spektaklu „Lilla Weneda” Juliusza Słowackiego na deskach Teatru Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Na co dzień współpracuje z Teatrem Polonia, założonym i prowadzonym przez Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury. Z wykształcenia biolog kliniczny.

Uwaga! Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych!

Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje ich wcześniejsza rezerwacja pod numerem 75 78 12 900. Osoby rezerwujące miejsca zapraszamy do M-GOK po odbiór bezpłatnych wejściówek na wydarzenie.

marek-s

 

 

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.