Jarmark Wielkanocny 2015/Galeria

W Niedzielę Palmową rozpoczynającą Wielki Tydzień mieszkańcy Gryfowa Śląskiego byli świadkami podróży w czasie, a to za sprawą specjalnego programu w ramach Jarmarku Wielkanocnego.  Impreza odbyła się na gryfowskim rynku. Otwarcia jarmarku dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Olgierd Poniźnik wraz z Sekretarzem Gminy i Miasta – Jerzym Andrzejczakiem. Imprezę pięknie wzbogaciły występy estradowe dzieci z Przedszkola Publicznego w Gryfowie Śląskim, Szkół Podstawowych z Ubocza i Gryfowa Śląskiego, Gimnazjum oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Na jarmarkowej scenie pojawiły się jak zawsze niezawodne zespoły ludowe „Rząsinianki”,„Gryfowianie” oraz „Sołtysowe Gryfinki”. Niespodzianką był występ Emanuela Żuka z gryfowskiego Gimnazjum, który zatańczył popping. Ponadto odwiedził nas nasz serdeczny przyjaciel, wirtuoz harmonijki ustnej – Włodzimierz Zdzienicki. Przy okazji wizyty w Gryfowie Włodek wystąpił gościnnie z zespołem „Gryfowianie”. Mimo mroźnego wiatru i przelotnie padającego deszczu na stoiskach jarmarcznych zagościła wiosna. W tym roku chęć uczestniczenia w Jarmarku zgłosiło ponad 24 twórców.

W siedzibie organizacji pozarządowych zorganizowaliśmy punkt, gdzie dodatkowo każdy mógł znaleźć chwilę wytchnienia przy gorącym, świątecznym żurku oraz kawie i herbacie. Na stoiskach twórców piętrzyły się kolorowe stroiki na stół, wielkanocne pisanki, świąteczne kartki, palmy i kulinarne specjały. Ważnym elementem Jarmarku Wielkanocnego była prezentacja Palm Wielkanocnych przygotowanych przez sołectwa gminy Gryfów Śląski. Wszystkie sołectwa stanęły na wysokości zadania i przygotowały przepiękne, tradycyjne palmy, które na czas Jarmarku przystroiły gryfowski Rynek. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom oraz osobom przyjezdnym, którzy mimo trudnej aury odwiedzili tegoroczny Jarmark.

Partnerem wydarzenia był Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury pragnie szczególnie podziękować niżej wymienionym osobom:

  • Burmistrzowi Gminy i Miasta Olgierdowi Poniźnikowi oraz Sekretarzowi Gminy i Miasta Jerzemu Andrzejczakowi za patronat nad imprezą oraz wsparcie naszych działań,
  • Pani Teresie Polesiak – z Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lwówku Śląskim z oddziałem w Gryfowie Śląskim za ogromne, bezinteresowne zaangażowanie w  pomoc w zorganizowaniu części handlowej Jarmarku,
  • Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie występów dzieci i młodzieży:

– z Przedszkola Publicznego w Gryfowie Śląskim – Panie Barbara Baszak, Elżbieta Dubaniewicz, Joanna Schonung, Agata Mrozik, Katarzyna Iwańska.

– ze Szkoły Podstawowej z Ubocza – Pani Alicja Kuźniarz,

– ze Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim oraz Gimnazjum – Pan Maciej Styszyński,

– z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych – Pani Ewelina Szandała.

  • Dziękujemy niezawodnym zespołom folklorystycznym: „Rząsinianki”, „Gryfowianie”, „Sołtysowe Gryfinki” za wspaniałe występy.

 

fot. Marek Krzysztof Dral/lwowecki.info

fot. Paweł Rubaj/Kurier Gryfowski

 

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.