Zajęcia Capoeira!

capoeira-contemporaneaUnikatowe, jedyne w swoim rodzaju zajęcia dla mieszkańców gminy Gryfów Śląski już od stycznia w M-GOK w Gryfowie Śląskim!!! M-GOK oraz Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Trenujących „Aktywni” ma przyjemność zaproponować zajęcia o charakterze kulturalnym oraz sportowo – rekreacyjnym dzieciom, młodzieży a także dorosłym mieszkającym w gminie Gryfów Śląski.

Zapraszamy na zajęcia Capoeira!

Zajęcia poprowadzi, ćwiczący  na co dzień w międzynarodowej grupie
International Capoeira Raiz,
instruktor Capoeira Dawid Kunysz

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne , które odbędzie się dnia 07 stycznia 2014 r. (wtorek) o godz. 16.30 w sali widowiskowej M-GOK, ul. Kolejowa 33a.

Capoeira – co to jest?

Jest to sztuka walki przypominającej taniec, wywodząca się z Brazylii. Capoeira to sztuka improwizacji, kreatywność, fantazja, piękno ruchu, ale również radość, przyjaźń i muzyka. Żeby dowiedzieć się czym jest Capoeira trzeba ją po prostu zobaczyć i doświadczyć na samym sobie.
Odbywa się ona w roda (port. – koło) gdzie partnerzy/przeciwnicy wymieniają ze sobą techniki obrony i ataku, kopnięcia, podcięcia, akrobacje, zwody i uniki. W pewnym sensie przypomina to dialog złożony z ruchów, w którym wszystkie te elementy pełnią rolę pytań i odpowiedzi będących częścią języka Capoeira.
Pozwalają one odkryć mocne i słabe strony zawodników Capoeira podczas jogo (gry). Styl tej gry podporządkowany jest rytmom nadając unikalny koloryt dźwięków Capoeira.

Na zajęciach Capoeira przede wszystkim uczymy się:
1.    wszechstronności ruchu naszego ciała
2.    rytmiki
3.    muzyki
4.    podstaw języka portugalskiego
5.    współpracy w grupie.

www.capoeiraraiz.pl

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.