Spektakl słowno-muzyczny „Bajki nie tylko dla dorosłych”

14 maja godz. 17.00
Sala widowiskowa M-GOK 

Multimedialny spektakl słowno-muzyczny „Bajki nie tylko dla dorosłych” Nowicki & Rogulski to spotkanie z prezentacją autorską wierszy Grzegorza Nowickiego, przeplatane filmowymi i fotograficznymi impresjami z wydarzeń z udziałem obu artystów, wprowadzą widzów w magiczny, ale jakże realny świat poezji. Do tego profesjonalne kompozycje i aranżacje, a także wykonanie piosenek przez Jacka Rogulskiego do tekstów Nowickiego. To swoisty dialog obu panów artystycznym językiem, na tematy od osobistych, poprzez żarty sytuacyjne, aż po filozoficzne refleksje nad sensem… skończywszy na bajce/nie bajce Grzegorza Nowickiego o przygodach kultowego już Dzbanka Franka.
Dla kogo ten wieczór? To niewątpliwie gratka dla tych, którzy kochają poezję, także śpiewaną, ale też może to być niezapomniany czas dla tych, którzy chcą się przekonać, jaka jest dziś kondycja słowa pisanego, poezji… Wreszcie dla tych, którzy kochają bajki, szczególnie te oparte na faktach 😉
GRZEGORZ NOWICKI – Jeleniogórski antykwariusz, znany z zamiłowania do sztuki i literatury. Przez wiele lat w Antykwariacie Pod Arkadami odbywały się spotkania promujące regionalne wydawnictwa, a także wernisaże artystów malarzy z naszego regionu, które organizował z żoną Beatą. Jeszcze bardziej wpisał się w życie kulturalne regionu publikując opowiadania i wiersze na Fb. Od czasu, gdy wydawnictwo Ad Rem w „Konkursie Ducha Gór” przyznało mu pierwszą nagrodę za zbiór opowiadań i legend „Tak rozmyślał będąc w drodze”, także grono czytelników jego publikacji stale się powiększa. Potem ukazały się kolejno dwa tomiki: „Chciałem zostawić ślad na śniegu” i „Wiersze do czytania”. W projekcie „Noc i dzień. Słowo i obraz” do grafik profesor Agnieszki Cieślińskiej powstały wiersze autorstwa Grzegorza Nowickiego. Wydawnictwo i grafiki prezentowane były na wystawie w Sudeckim Centrum Kultury i Sztuki w Szklarskiej Porębie, w Muzeum Karkonoskim i w siedzibie Polskiej Akademii Nauk w Wiedniu. Potem powędrowały z wystawą grafik Agnieszki Cieślińskiej do Waszawy pojawiły się kolejne wspólne projekty, a wkrótce usłyszymy o nowych. Nowicki współpracował również z malarzem Ryszardem Tyszkiewiczem, do wystawy obrazów powstał tomik: „Bo może się przydarzyć piękno”..
JACEK ROGULSKI – Jeleniogórzanin, reporter Muzycznego Radia Dolny Śląsk. W tym projekcie także kompozytor, muzyk i konferansjer. Przed laty współpracował z Teatrem im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Ma w swoim dorobku artystycznym kompozycje do spektakli teatralnych. Występował także na scenie teatralnej. Po latach przerwy w życiorysie muzycznym, pod wpływem poezji Grzegorza Nowickiego, odkurzył warsztat twórczy i zaczął komponować muzykę do tekstów jeleniogórskiego literata. Śpiewa z akompaniamentem gitary i harmonijki ustnej.
WSTĘP WOLNY!

This entry was posted in Aktualności, Wydarzenia. Bookmark the permalink.

Comments are closed.