Spotkanie promocyjne książki o Zamku Czocha

Zamek Czocha i jego tajemnice, to dla pasjonatów historii nie lada gratka. Pomimo wielu wydawnictw powstałych na temat historii zamku, wciąż odkrywane są jej nowe karty. Potwierdzają to w swojej najnowszej publikacji „Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu”, jej autorzy Agnieszka Łabuz i Piotr Kucznir. Społeczni Opiekunowie Zabytków, członkowie Łużyckiego Towarzystwa Historycznego Zamku Czocha oparli swoje dzieło o gruntowne badania dokumentacji i godziny pracy w archiwach całego kraju. Monografia odpowiada na sporo nurtujących pytań, rozwiewa także wiele mitów. Goście, zgromadzeni na spotkaniu promocyjnym książki w Gryfowie, także mieli wiele pytań, na które autorzy szczegółowo odpowiadali. Po ciekawej dyskusji można było nabyć książkę z autografami twórców.
Mamy dla Państwa dobrą wiadomość, wkrótce ukaże się jej druga część, w związku z czym mamy nadzieję na kolejne spotkanie z Agnieszką Łabuz i Piotrem Kucznirem w naszym mieście.
Wraz z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy dziękujemy autorom za pełne pasji spotkanie, a Państwu za obecność.

fot. Paweł Rubaj
This entry was posted in Aktualności, Wydarzenia. Bookmark the permalink.