Finał projektu „Gryfowskie Czytanie Wielkich Dzieł Literatury” Władysław Stanisław Reymont – „Chłopi” – cz.1 „Jesień”

Fotorelacja z zakończenia projektu autorstwa Katarzyny Bronowickiej oraz Mieczysława Gnacha pt.  „Gryfowski Teatr pod Fontanną”- odsłona I, „Gryfowskie Czytanie Wielkich Dzieł Literatury” Władysław Stanisław Reymont – „Chłopi” – cz.1 „Jesień”
Finalnym efektem projektu była przygotowana na dzisiaj inscenizacja fragmentów 1 części „Chłopów”. W siedmiu wybranych scenach wystąpili: Narrator – Mieczysław Gnach, Agata, Jagna – Alicja Ostrowska, Ksiądz – ks. Krzysztof Antończak, Hanka – Karolina Koman, Józka – Marcela Wnukowicz, Boryna – Jan Wysopal, Antek – Arkadiusz Cichoń, Wójtowa – Patrycja Ochmann, Wójt – Daniel Koko, Dominikowa – Marcelina Moroz.
Serdecznie gratulujemy pomysłu, wykonania i zaangażowania uczestników.
Projekt realizowany we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gryfowie Śląskim w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2021” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
fot. Anna Michalkiewicz