Dziękujemy za 29 Finał WOŚP w Gryfowie Śląskim!

Kochani ❣️ Otrzymaliśmy dzisiaj informację z Fundacji, że nasz Sztab został ostatecznie rozliczony 😍 Zebrana kwota rozliczona 14.000,38 PLN + 9.210,00 PLN (eSkarbonki) + 3.228,50 PLN (aukcje allegro).

📣📣📣 Łącznie 26.838,88 PLN 💪💪💪

Festiwal gorących serc w środku zimy, w czasie pandemii i przy licznych obostrzeniach nie był łatwy do zorganizowania. W bieżącym roku nie odbyły się żadne imprezy towarzyszące zbiórce. Tym samym nie przeprowadziliśmy naszych wspaniałych, rozpalających emocje licytacji w standardowej formie. Aukcje przedmiotów przekazanych przez darczyńców przenieśliśmy do internetu na popularny serwis aukcyjny wskazany przez Fundację WOŚP. Wystawiliśmy łącznie 32 aukcje.

Fundamentem WOŚP są wolontariusze. W poprzednich latach w kweście w terenie uczestniczyło każdorazowo nie mniej niż 35 osób. Podczas tegorocznego finału na ulicach Gryfowa kwestowało tylko 8 wolontariuszy, którzy zdecydowali się w tym trudnym czasie podjąć się działania na rzecz WOŚP. Ta oto garstka cudownych ludzi zebrała do papierowych puszek aż 12.580,22 zł. Ekipa ze Żłobka Miejskiego „Bajkowa Kraina” w Gryfowie Śląskim zebrała łącznie 5.550,00 zł, przy czym Paulina Pacek uzbierała 2.600,00 zł oraz 21,50 Euro, a Ania Zawisza-Paliwoda zakończyła kwestę w terenie wynikiem 2.950,00 zł oraz 33,41 Euro i 0,01 GBP. Tym samym Ania pobiła rekord rekordów kwot uzyskanych z jednej puszki. Marzena Styszyńska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim zebrała 1.506,87 zł oraz 5,51 Euro i 10 koron czeskich. Emil Choiński uzyskał kwotę 1.084,86 zł oraz 3,81 Euro. Magdalena Włodarczyk zrobiła swój życiowy wynik zbiórką w wysokości 2.422,22 zł oraz 21,38 Euro. Ekipa „LIS Lokalna Inicjatywa Społeczna” zebrała łącznie 2.016,27 zł oraz 10 Euro. W tym najwięcej uzbierała Natalia Kasprzyk – 1.020,26 zł oraz 10 Euro.
Funkcjonowały ponadto dwie puszki sztabowe stacjonarne. Do skarbonki zlokalizowanej w siedzibie LIS Lokalna Inicjatywa Społeczna zebrano 671,58 zł oraz 8 Euro. Do puszki ustawionej z siedzibie Sztabu w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Gryfowie Śląskim zebraliśmy 674,96 zł oraz 6,52 Euro i 17 Hrywien.
Nad częścią finansową czuwała niezawodna komisja rozliczająca zbiórkę w minimalnym, wymaganym składzie Agnieszka Szymańska, Edward Kłowaty, Dariusz Wojciechowski i Wiesław Kutni.
Kilka tygodni przed finałem funkcjonowała gryfowska eSkarbonka. Nasi wolontariusze również zakładali skarbonki wirtualne. W dniu finału skarbonka przeżywała prawdziwe oblężenie i zamknęła się ostatecznie niesamowitą kwotą 9.210,00 zł! Dorzuciło się do niej łącznie 146 pomagających.

Ostatecznie rozliczona i potwierdzona kwota to 26.838,88 PLN
(w tym puszki papierowe 14.400,38 PLN, eSkarbonki 9.210,00 PLN, aukcje Allegro 3.228,50 PLN).
Przeliczono łącznie 549 banknotów i 6.797 monet (w tym najwięcej, bo 1.741 jednogroszówek).

Wyjątkowe gadżety na internetowe aukcje przekazali nam: Stowarzyszenie Rozwoju Proszówki, Mariusz Dragan, pracownicy Żłobka Miejskiego „Bajkowa Kraina” w Gryfowie Śląskim, Joanna Małoszczyk, Beata Nowak, Maria Sawczak, Ewa i Maciej Kruk, Kibice GKS Gryf, Ilona Zub 'IL-MED Fizjoterapia mobilna’, Sklep Piwniczka w Gryfowie Śląskim Magdalena Rękawiczna, Burmistrz Gminy i Miasta Olgierd Poniźnik, Fundacja WOŚP oraz darczyńcy anonimowi.
Kwestę i bezpieczny przebieg rozliczania zabezpieczała gryfowska policja oraz pan Wilhelm Gałucha ze Straży Miejskiej.
Dziękuję z całego serca wolontariuszom kwestującym, darczyńcom, komisji rozliczającej zbiórkę, mieszkańcom, służbom zabezpieczającym i każdemu, kto w mniejszym lub większym stopniu włączył się w wir orkiestrowego grania.

Pozdrawia i dziękuje za mnóstwo pozytywnych emocji
Szef Gryfowskiego Sztabu Anna Michalkiewicz