Dym w Gryfowie!

Narodowe Czytanie na gryfowskim rynku odbyło się już po raz czwarty. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nieco wcześniej niż w całej Polsce, bo 31 sierpnia. W roli głównej polska nowela, było zatem poważnie, refleksyjnie, metafizycznie. Czytający dali z siebie wszystko, ale „Dym” Marii Konopnickiej w wykonaniu Marka Sieradzkiego to było prawdziwe wydarzenie!

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane jak co roku przez ośrodek kultury, bibliotekę, stowarzyszenie Homo Viator i ZSOiZ W Gryfowie. Fragmenty polskich nowel czytali: Jan Wysopal i Mieczysław Gnach (Rozdziobią nas kruki i wrony), Magdalena Włodarczyk (Dobra pani), Małgorzata Szczepańska i Marzena Wojciechowska (Mendel Gdański) oraz fenomenalny jak zawsze, gryfowski artysta Marek Sieradzki (Dym). Wprowadzenie dotyczące polskiej nowelistyki przygotowała Katarzyna Romanowicz a całość spięła i poprowadziła Anna Michalkiewicz. Serdecznie dziękujemy gryfowskiej publiczności za ciepłe przyjęcie.