O „Historycznych polsko-niemieckich spotkaniach na pograniczu kultur” słów kilka…

 

Clipboard01

 

Za nami trudy przygotowań i realizacji wielkiego przedsięwzięcia, jakim były „Historyczne polsko – niemieckie spotkania na pograniczu kultur 775 lat Gryfowa Śląskiego – Kwisonalia 2017”. Wiele miesięcy planowania, misternego dopracowywania projektu i koordynacji działań zgodnie z harmonogramem, przy aktywnej i bezpośredniej kooperacji partnerów projektowych, dało zamierzony efekt. Trzy dni fantastycznej, wspólnej zabawy, ale również mnóstwo refleksji i wzruszeń. Łyk historii i współczesności. Współzawodnictwo w duchu fair play podczas licznych działań sportowych i rekreacyjnych. Mix działań interdyscyplinarnych z różnych dziedzin. Tak można krótko, w paru słowach opisać minione już wydarzenie. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w niezwykle sprawną realizację projektu, który wpisuje się z jedną z najważniejszych dla Euroregionu strategicznych dziedzin priorytetowych: kulturę, edukację i wiedzę oraz wspieranie współpracy transgranicznej.

Celem projektu było pogłębienie relacji pomiędzy społecznościami miast, pokazanie naszej kooperacji w obszarze kultury oraz przybliżania historii polskiej i saksońskiej. Zadanie zostało zrealizowane zgodnie z założonym planem działań.

Anna Michalkiewicz

Galerie zdjęć do obejrzenia na fanpage’u:  www.facebook.com/kwisonalia

„Projekt pn. Historyczne polsko- niemieckie spotkania na pograniczu kultur – 775 lat Gryfowa Śląskiego -Kwisonalia 2017 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa”

 

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.