Po kolacji z Grzegorzem Żakiem

real_size_gryfow_grzegorz_zak_4
Za nami kolejna „Kolacja z artystą”. W niedzielny wieczór, 12 lutego 2017 roku, na scenie M-GOK-u w Gryfowie Śląskim wystąpił  wyjątkowy gość. Wśród licznych i nietuzinkowych opisów gwiazdy można natrafić m.in. na takie jak: „konserwator zdarzeń ulotnych”, „utrwalacz dymu”, „partyzant końca wieku”, „ponury grzybiarz”, „wesoły żeglarz”, „amator śledzi”, „spostrzegasz”, „podżegacz”, „prowokator”, „poeta podziemia”, „człowiek, który zdecydowanie przesadza w opisach”, poza tym poważny humorysta i satyr. Już po samym tym opisie może wnioskować, iż wieczór w gryfowskim ośrodku kultury był wyjątkowy.
Przybyłych gości powitała pomysłodawczyni projektu „Kolacja z artystą”, dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Gryfowie Śląskim, Pani Anna Michalkiewicz:
Witam na kolejnej „Kolacji z artystą”. Cykl wydarzeń na kameralnej scenie gryfowskiego Ośrodka Kultury powstał po to, by umożliwić Państwu spotkanie z niezwykłymi osobami. Dziś zawitała do nas wybitna osobowość, człowiek renesansu, organizatora życia kulturalnego przez duże „K” – Grzegorz Żak. – mówiła przedstawiając artystę dyrektor gryfowskiego M-GOK-u.
Sam Grzegorz Żak zapytany tuż przed wyjściem na scenę czym będzie niedzielny występ mówił, iż to w dużym stopniu zależy od samej publiczności, gdyż on stara się nawiązywać z nią kontakt i w trakcie występu to publiczność decyduje o dalszym przebiegu występu. I faktycznie tak było. Dziś trudno stwierdzić, czy to artysta sprytnie sterował publicznością, czy to gryfowska publiczność sterowała artystą. Relacje te były jednak bardzo ścisłe. Duża dawka niebanalnego humoru, chwilami nawet tego czarnego, wyjątkowy głos artysty, spora dawka muzyki w wykonaniu Pana Grzegorza i akompaniującej mu publiczności, to nie mogło się nie podobać. Półtorej godziny minęło jak jedna chwila.
Tym z Państwa, którzy nie byli jeszcze w Gryfowie Śląskim na „Kolacji z artystą” z całego serca polecamy nadrobienie zaległości, bo jest to naprawdę fantastyczny sposób na udany wieczór, oderwanie się od domu i problemów i zasmakowanie w – czasem wyższej, a czasem nieco niższej Kulturze.

Źródło: lwowecki.info

real_size_gryfow_grzegorz_zak_6real_size_gryfow_grzegorz_zak_5

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.