Gdzie te chłopy? No gdzie?

real_size_gdzie-te-chlopy-teatr-jelenia-gora-18Taki oto tekst popełnił Marek Dral na portalu lwowecki.info. A że bardzo nam się podoba postanowiliśmy pożyczyć. Dziękujemy Marku  😀

 

Jak dobrze pamiętam, to pod koniec lata ubiegłego roku po raz pierwszy usłyszałem o planach organizacji w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Gryfowie Śląskim spektakli teatralnych pod wspólnym hasłem „Kolacja z artystą”. Wówczas nawet sama pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia, pani Dyrektor Anna Michalkiewicz nie kryła obaw, czy się uda, czy pomysł chwyci, czy mieszkańcy będą zainteresowani taką ofertą Ośrodka Kultury?

Od tamtego dnia minęło około pół roku za nami już trzy spektakle. Tyle tylko, że zamiast „Kolacji” na gryfowian za każdym razem czekała prawdziwa uczta! Znakomicie napisane przedstawienia, wspaniała obsada, dobra muzyka i bardzo duża dawka humoru. To nie może się nie podobać! Już teraz przekonali się o tym sami organizatorzy. Bilety na przedstawienie z okazji Dnia Kobiet rozeszły się jak ciepłe bułeczki i na dwa tygodnie przed występem, na stronie M-GOK-u pojawił się komunikat: Bilety na spektakl wyprzedane!!!

Gdzie te chłopy?” to tytuł performance w stylu muzyczno-kabaretowym, który w niedziele, 13 marca 2016 roku, mieliśmy okazję podziwiać na scenie M-GOK w Gryfowie Śląskim.

O czym będzie ta uczta, tuż przed występem zapytaliśmy autorów scenariusza, a jednocześnie występujących aktorów Panią Anetę Kolendo i  Pana Jacka Grondowego: O kobietach, o kobietach i o tym jakimi faceci są pierdołami. – mówi pani Aneta. Wtóruje jej pan Jacek, który z uśmiechem dodaje – O tym jakimi pierdołami są mężczyźni.

Gdzie te chłopy?” to taka forma rozrywkowo- satyryczna z dużym dodatkiem elementów muzycznych. Na scenie zobaczyliśmy jak wygląda idealna kobieta, oczywiście tylko w snach mężczyzny, bo takich idealnych kobiet nie ma oraz jacy mężczyźni są naprawdę i jacy próbują być. A wszystko to okraszone znakomitą muzyką w wykonaniu Jelonka Dixie band.

Widownia wypełniona po brzegi, salwy śmiechu i gromkie brawa, to najlepsza reklama tak samego spektaklu, jak i „Kolacji z artystą” na scenie Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Gryfowie Śląskim. Za pomysł i jego kontynuacje wielkie podziękowania należą się Dyrektor M-GOK-u pani Annie Michalkiewicz oraz Burmistrzowi Gryfowa Śląskiego, panu Olgierdowi Poniźnikowi.

Mieszkańcom sąsiednich miejscowości pozostaje pozazdrościć Gryfowowi, albo przy następnej okazji przyjechać i samemu przekonać się jak można się bawić w Ośrodku Kultury.

źródło: lwowecki.info

real_size_gdzie-te-chlopy-teatr-jelenia-gora-03 real_size_gdzie-te-chlopy-teatr-jelenia-gora-18 real_size_gdzie-te-chlopy-teatr-jelenia-gora-15 real_size_gdzie-te-chlopy-teatr-jelenia-gora-14 real_size_gdzie-te-chlopy-teatr-jelenia-gora-11 real_size_gdzie-te-chlopy-teatr-jelenia-gora-10 real_size_gdzie-te-chlopy-teatr-jelenia-gora-07 real_size_gdzie-te-chlopy-teatr-jelenia-gora-05

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Comments are closed.