Skonan i Przeterminator czyli duża dawka humoru

real_size_mgok-gryfow-skonan-przeterminator-10Za nami już druga edycja „Kolacji z artystą” w ramach, której w niedzielne popołudnie 17 stycznia na scenie Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Gryfowie Śląskim mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt.: „Skonan i Przeterminator”.

Wiele pozytywnych wrażeń, jakie na gryfowskiej publiczności wywarło listopadowe przedstawienie pt.: „Mąż mojej żony” przełożyło się na zainteresowanie i frekwencję w minioną niedzielę.

Fabuła przedstawienia jest wzięta z życia. Wprawdzie autor, pan Grzegorz Żak z uśmiechem odżegnuje się od bazowania na własnych doświadczeniach życiowych, to nie ukrywa jednocześnie, iż coraz więcej jego znajomych przeżywa dramaty przedstawione w spektaklu.

„Skonan i Przeterminator” to widowisko teatralno-rozrywkowe z dużą dawką humoru. Historia dwóch mężczyzn spotykających się przed salą sądową, gdzie w oczekiwaniu na swoje sprawy rozwodowe mają dużo przemyśleń na życiowe tematy.

Dowcipne dialogi o życiu, kobietach, pracy oraz duża dawka muzyki sprawiły, iż przez ponad godzinę gryfowska publiczność bawiła się znakomicie.

Na zakończenie spektaklu pani Anna Michalkiewicz, Dyrektor M-GOK w Gryfowie Śląskim dziękując artystom zaprosiła mieszkańców na marcowe przedstawienie. Nieoficjalnie mówi się o prawdziwej uczcie z okazji Dnia Kobiet. Czy tak będzie? Żeby się o tym przekonać warto już dziś zarezerwować sobie miejsce.

Cykl „Kolacja z artystą” to znakomity pomysł i przykład działalności gminnego ośrodka kultury przykład, z którego warto korzystać.

Autor tekstu oraz foto: Marek Dral (lwówecki.info)