Pomalujmy ten świat '2014 za nami

Kolejna edycja konkursu Pomalujmy ten świat, zorganizowana przez Dziecięco-Młodzieżową Pracownię Plastyczną M-GOK w Gryfowie – zakończona. Idea konkursu, to twórcze kreowanie rzeczywistości wokół siebie. Tej najbliższej, namacalnej, na wyciągnięcie ręki/pędzla… Miast ciągle narzekać, młodzi artyści biorą sprawy w swoje małe dłonie i zmieniają świat – na lepszy. I, niezależnie od tego, czy jest to betonowy płot, śmietnik, płyty chodnikowe, garaże, czy kawałek nieodnowionej elewacji – zawsze chodzi o to samo: by szarość, zaniedbanie, czy rdzę pokryć kolorem. Takie działanie uczy odpowiedzialności – dzieła zostają na długo. Niezmiennie dziękuję rodzicom, opiekunom, za zaangażowanie, cierpliwość i wyrozumiałość. To pozwala wierzyć, że jest głęboki sens aktywnych działań młodych ludzi, którzy kiedyś będą tworzyć własne życie. Dziękuję łaskawej, choć kapryśnej pogodzie, która mimo przelotnych deszczy i ulewnej burzy, pozwoliła nam dokończyć prace. Dziękuję Staszkowi Froncowi, właścicielowi firmy El-Stan za, jak co roku, zaopatrzenie nas w doskonałej jakości farby elewacyjne i pigmenty. Dziękuję szanownemu jury za wyłonienie zwycięzców. Dziękuję Drodzy Uczestnicy konkursu za piękne prace!

I nagroda – Żyrafa, Emma Kochman

II nagroda – Łąka, Iwona Matyja